Roksit is now DNSSense

Time to start a new chapter!

We are delighted to announce our merger with our global operations’ brand, DNSSense, starting from April 10, 2023.

You can find all the information about Roksit at our new address, dnsssense.com

Welcome to the world of DNSSense!

Go to DNSSense
Zararlı Trafiği Anında Tespit Edin ve Detaylı Raporlar Alın!
DNSEye VM uygulamasını indirin  ve yükleyin
İletişime Geçin
Kurumunuzu ve Çalışanlarınızı Zararlı İçeriklerden Yapay Zekanın Yardımıyla Koruyun!
14 gün ücretsiz deneyin
Ücretsiz Deneyin
Dünyanın En Gelişmiş Dinamik Siber Tehdit İstihbaratıyla Tanışın!
Analiz etmeye hemen başlayın
Ücretsiz Analiz Alın
İhtiyaca Göre Çözümler

İlk Kez Keşfedilen (Firstly Seen) Zararlı Domainlerden Korunun

İhtiyaç

‘Zero Day’ atağı, daha önce bilinmeyen bir siber güvenlik açığı tehdidini tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Güvenlik açığı önceden bilinmediğinden, saldırı çoğu kez kullanıcıların bilgisi olmadan gerçekleşir. Genellikle sorunu çözmek için bir yazılım güncellemesi veya yama gerekir, ancak uygulama geliştiricileri bu durumdan haberdar olduktan sonra bu önlemler uygulanabilir. Bu nedenle yazılım geliştiricilerinin kimse zarar görmeden sorunu çözmek için çoğu zaman yeterli zamanları yoktur.

Oltalama saldırıları ve fidye yazılımları dahil olmak üzere siber saldırıların %67'si iki saatten daha kısa sürede gerçekleştirilir. Çoğu güvenlik ürünü, bu saldırıları en tehlikeli oldukları ilk iki saat içinde tespit edemez. Ortalama tespit süresi yaklaşık 12 saat olduğundan, kuruluşlar ‘Zero Day’ saldırılarına karşı savunmasızdır.

Roksit'in Çözümü

Roksit'in dinamik tehdit veritabanı Cyber X-Ray, sürekli olarak sınıflandırılmakta olan yaklaşık 500 milyon domain içermektedir. İlk kez talep edilen ve Cyber-Xray veri tabanında yer almayan domainler yapay zeka tarafından 'İlk Kez Görülen/Firstly Seen‘ domainler olarak aretlenmekte ve anında sınıflandırılmaktadır.

Roksit'in Positif Security Model (Pozitif Güvenlik Model) yaklaşımıyla bir ‘Firstly Seen' domaine yapılan herhangi bir bağlantı girişimini, domain güvenli olarak sınıflandırılana kadar (maksimum 10 dakika) geçici olarak engeller. Cyber-Xray platformunun sahip olduğu yapay zeka ve derin öğrenme yetenekleriyle bir domainin 450'den fazla özelliğini (MX Kaydı, TTL, alan yaşı, CTI, Crawler, HTTPS, SSL vb.) kontrol eder, sonucu tek başına etkilemeyen ama güçlendiren USOM dahil olmak üzere yaklaşık 400 Siber İstihbarat Merkezinden zararlı domain bilgilerini toplar ve tüm bunlara dayanarak domainleri kategorilere ayırarak maksimum 10 dakikada güvenli olup olmadığını tespit eder.

Domainin kategorisi belirlendikten sonra, güvenlik durumuna göre kalıcı olarak bloklanır ya da erişime izin verilir. Sonuç olarak Roksit’in 'Positive Security Model yaklaşımı ile Zero-Day saldırılarına karşı korunursunuz.