Roksit is now DNSSense

Time to start a new chapter!

We are delighted to announce our merger with our global operations’ brand, DNSSense, starting from April 10, 2023.

You can find all the information about Roksit at our new address, dnsssense.com

Welcome to the world of DNSSense!

Go to DNSSense
Zararlı Trafiği Anında Tespit Edin ve Detaylı Raporlar Alın!
DNSEye VM uygulamasını indirin  ve yükleyin
İletişime Geçin
Kurumunuzu ve Çalışanlarınızı Zararlı İçeriklerden Yapay Zekanın Yardımıyla Koruyun!
14 gün ücretsiz deneyin
Ücretsiz Deneyin
Dünyanın En Gelişmiş Dinamik Siber Tehdit İstihbaratıyla Tanışın!
Analiz etmeye hemen başlayın
Ücretsiz Analiz Alın

DNSEye

Diğerlerinin Kaçırdığı Saldırıları Tespit Edin

DNSEye, ağınızdaki kötü amaçlı trafiği tespit eder ve bu trafiğin diğer güvenlik cihazlarınız tarafından engellenip engellenemeyeceğini bildirir ve raporlar.

DNS Kayıtlarını Analiz Etmek Neden Önemli?

Tüm Trafiğinizi İzleyin

DNS HTTP, HTTPS, SMTP ve IoT gibi tüm protokoller tarafından kullanılır. DNS trafiği, ağ protokolünden bağımsız olarak tüm ağınız hakkında bilgi sağlar.

DNS Tünelleme

DNS Tünelleme ile veri hırsızlığı saldırıları DLP ürünleri tarafından tespit edilemez. Etkili çözüm için DNS log analizi gerektirir.

Kötü Amaçlı Domainler

Kötü amaçlı domainlerinin %80‘inin şu anda mevcut bir IP adresi bulunmamaktadır. IP adresi olmayan kötü amaçlı yazılım istekleri sadece DNS kayıtlarından tespit edilebilir

DNSEye ile Log Kayıtlarınızdan Fazlasını Görün

DNS sunucularında anlaşılması ve anlamlandırılması zor olan binlerce kayıt tutulur. DNSEye, bu kayıtlarının toplanmasını, zenginleştirilmesini ve Yapay Zeka tabanlı sınıflandırılmasını sağlar.

Gelişmiş SIEM entegrasyonu ile sadece SOC ekiplerinin görmesi gereken verileri SIEM'e aktararak zamandan ve EPS maliyetlerinden tasarruf sağlar.

Temel Faydalar

1

DNS Loglarını Toplama

DNSEye, ağ topolojinizde herhangi bir değişiklik yapmadan farklı tipteki DNS sunucularını loglarını toplayabilir. Microsoft DNS, Infoblox, BIND, Bluecat, EfficientIP, F5, Citrix DNS gibi farklı DNS sunucuların loglarını yüksek performans ile toplayabilmektedir.
2

Domain Kategorizasyonu

SOC ekiplerine iletilmesi gereken verileri belirlemek için öncelikle alan adlarının sınıflandırılması ve zararlı olanları tespit etmek gerekir. Roksit, yapay zeka tabanlı Cyber X-Ray ürünü ile tüm interneti 4 ana grupta 72 farklı kategoriye ayırır.
3

Zararlı Ağ Hareketlerinin Kaynağını Tespit Etme

DNS logları yalnızca kaynak IP adresini içerir. IP adresleri değişkenlik gösterdiği için sabit makine ve kullanıcı bilgileri ile zenginleştirilmelidir. DNSEye, Host Discovery ve User Identification özelliklerine sahiptir. DNSEye’ın raporları, DNS sorgusunu yapan gerçek makineyi ve bu makinede oturum açan kullanıcıları içerir.
4

SIEM Entegrasyonu

DNSEye, gelişmiş arayüzü sayesinde anlamlandırılmış ve sınıflandırılmış DNS trafiğini bir yıl geriye dönük olarak raporlayabilmektedir. Ayrıca SOC ekiplerinin analiz etmesi gereken verileri SIEM ürünlerine iletir. İletilecek logların seçiminde kullanıcıya oldukça esnek bir altyapı sağlar. Kullanıcının tercihine göre logun tamamını gönderebilirken, uygulanacak filtreler ile log miktarını 1000 katına kadar azaltabilir.
5

Diğerlerinin Gözden Kaçırdığı Saldırıları Görün

Security Gap Özelliği sayesinde Roksit, ağınızdaki mevcut her bir güvenlik ürününün (UTM, Firewall (Güvenlik Duvarı), Proxy, DNS Güvenlik Duvarı vb.) tespit edemediği zararlı aktiviteleri raporlar. Bu sayede ağınızdaki diğer güvenlik ürünlerin performansını rahatlıkla görürsünüz.
6

EDR Entegrasyonu

EDR sistemlerinin API'lari, cihazlara virüs bulaşıp bulaşmadığını anlamak için kötü niyetli DNS sorgusu yapan uygulama hakkında bilgi toplamak için kullanılır.
7

DNS Trafiğini Öğrenme ve Anomali Tespiti

Kurumsal ağlarda DNS trafiğinin miktarı, ziyaret edilen kategoriler ve ziyaret edilen domainlerle belli bir düzen içerisindedir. DNSEye ürünü kurumun DNS trafiğini sürekli olarak öğrenir ve anomalileri size raporlar.

Sıkça Sorulan Sorular

''Security Gap Özelliği'' nedir?

Akıllı SIEM entergrasyonunuzun avantajları nelerdir?

Hangi SIEM ürünleri ile entegrasyonunuz bulunuyor?

“DNSEye” ürünü ile logları okuduğunuz veri kaynakları nelerdir?

DNS görünürlüğü neden önemlidir?

DNSEye Ürününü Ücretsiz Deneyin

DNSEye Ürününü Kullanmaya Hazır mısınız?

Müşteri ilişkileri ekibimizle ön görüşme yaparak ihtiyaçlarınızı anlamamıza fırsat verin ve sizi DNS güvenliğinin öncüsü Roksit ürünleriyle tanıştıralım.
İletişime Geçin