Ürünü seçiniz

Secure DNS

14 günlük ücretsiz deneme

Kayıt olmak için tıklayın
Demo

Cyber X-Ray

Derin domain araştırması.

Şimdi bir domain araştırması başlatın!
Kayıt olmadan

DNS Visibility

DNS Visibility VM Appliance'ı indirin ve yükleyin

Bize Ulaşın.
İletişim formuna git
İhtiyaçlara göre çözümler

Çalışanlarınızı Her Yerde Koruyun.

Problem:

Pandemi koşullarıyla birlikte birçok kişi (özellikle Bilgi teknolojileri çalışanları) uzaktan çalışma modeline geçmişti. Her gecen gün daha fazla insan çalışmak için ev veya ortak alan internetini kullanıyor. Bir yandan seyahat ederken bir yandan uzaktan çalışma yaşam tarzı da gittikçe popülerleşmekte.

Şirketler için en büyük siber risk ne fidye yazılımları ne de istenmeyen e-postalardır. Kurumsal ağlar için en önemli tehdit faktörü insan hatasıdır. Ve maalesef uzaktan çalışmak kurumsal bir ağa bağlı olarak çalışmaktan çok daha fazla riskler barındırmaktadır. Bu durumda özellikle pandemiden sonra şirketler ciddi riskler altındadır.

Bu risklerden bahsetmek gerekirse; ilk olarak, güvenliği sağlamak için çalışanların VPN aracılığıyla ofis ağına bağlanması gerekir. Şirket ağına VPN üzerinden bağlanmak, kişinin takdirine bağlı olduğundan yeterince güvenli değildir. Çalışanlar VPN'e bağlanmamayı seçebilir veya unutabilir. Bu durumda internete bağlanması ise cihazı korumasız kılacaktır. Bunun yanında, ofis dışında çalışırken cihaz yetkisiz bir kişi (çocuk, eş, arkadaş vb.) tarafından kullanılabilir. Kullanan kişiler güvenlik riskleri hakkında yeterince bilgili olmayabilir ve istemeden iş bilgisayarına zararlı bulaştırabilirler. Son olarak, çalışanlar ofiste internet kullanımına özen gösterseler de ofis dışında kullanırken evde olmanın rahatlığıyla bilgisayarı iş dışı amaçlarla da kullanabilirler ve bu durum da şirketinizi zararlılara karşı daha savunmasız kılar.

Kafe, havaalanı, kütüphane gibi genel ağlar ise bambaşka tehditler barındırır. Yetkisiz kişiler, “man-in-the-middle “, “devil’s twin" veya çeşitli “sniffing” yöntemleri ile gelen ve giden paketleri izleyebilir, gizli verileri çalabilir, cihazlara kontrol sağlayabilir.

Son olarak kuruluşlar bir VPN'e bağlanmadıkça uzaktaki kullanıcının trafiğini izleyip analiz edemezler.

Bu sebeple siber bir saldırı gerçekleştiğinde uzaktan çalışan personel ve şirketin bunun farkında olamaması oldukça olasıdır ve bu durum tüm etkileri ve olası zararları daha da kötüleştirir.

Roksit Olarak Çözümümüz:

Roksit'in
geliştirdiği “Roaming Client” modülü, Bulut tabanlı Secure DNS çözümü ile birlikte gelmektedir ve bağlı olduğu ağdan bağımsız olarak kurulduğu cihaza sanki ofisteymiş gibi koruma sağlar. Roaming Client, yukarıda bahsedilen uzaktan çalışmayla ilişkili risklerden kaçınmak için ideal çözümdür ve çalışanlar artık VPN'e bağlı olmasalar bile evlerinde veya genel ağlarda (kafe, havaalanı, otel) internete güvenli bir şekilde bağlanabilirler.

Roaming Client’ın Özellikleri:

> Çalışanları VPN'e bağlı olmasalar bile korur.

> Kurulumu 10 dakikadan fazla sürmez.

> DNSSense tarafından geliştirilen bir yöntemle DNS trafiğini şifreler. Sonuç olarak, DoH (HTTPS üzerinden DNS) protokolünün dezavantajlarına sahip değildir.

> Portal üzerinden kolayca yönetilebilir.

> Kernel seviye koruma sayesinde yetkisiz olarak kaldırılamaz veya durdurulamaz.

> Anlık trafik, dünyanın her yerinde maksimum 2 saniye gecikme ile izlenebilir.

> Uzaktan kontrol ve izleme için yapay zekâ tabanlı politikalar uygulanabilir.

> iOS ve Android mobil cihazlarda ve hem Windows hem de Mac OS üzerinde çalışır.

Ürün hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Başlamaya hazır mısınız?

14 günlük ücretsiz deneme başlatın

Roksit'i ücretsiz deneyin. Kredi kartı bilgisi istenmemektedir.